Hava Durumu

 EDIRNE

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_counterBugün210
mod_vvisit_counterDün302
mod_vvisit_counterBu Ay1669
mod_vvisit_counterToplam1145001
Havsa Sel Felaketini Çabuk Atlattı
Salı, 05 Şubat 2013 12:26

 


 

 

 

  

 

 


İlçemiz çeşitli mahallelerinde ve özellikle sanayi sitesinde etkili olan su baskınlarında maddi hasar meydana geldi. Havsa Belediyesi Fen işleri ekipleri, itfaiye ekipleri, Edirne itfaiyesinden gelen destek ekipler sabah saat 05.00’dan itibaren ilçedeki su basan evlerde sanayi sitesinde su basan dükkanlarda gerekli takım ve teçhizatla su boşaltma işlemlerine başladılar.

 

Yapılan çalışmalarda 9 ev vc 9 iş yerinden su boşaltma çalışmaları saat 15.30 itibariyle tamamlanarak ev ve iş yeri sahiplerinin sıkıntıları giderildi. Yapılan tüm çalışmaları Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, belediye meclis üyeleri Necmettin Fidan, Ercan Kes, Yıldırım Sain, Hüseyin Özden birebir takip ettiler.

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin açıklamasında,“Havsa Belediyesi Fen işleri ekipleri, itfaiye ekipleri, Edirne itfaiyesinden gelen destek ekipler sabah saat 05.00’dan ilçemiz Varoş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hacıgazi Mahallesi ve Sanayi Sitesinde su baskınına maruz kalan ev ve iş yerlerinde suların temizlenmesi işini 15.30 itibari ile tamamlayarak vatandaşların maduriyetlerini giderdik. Belediyemiz Fen işleri ekipleri ilçenin tüm cadde ve sokaklarını gezerek oluşan sel baskınından dolayı ev, iş yeri ve depo gibi başka yerlerinde olup olmadığını araştırarak çalışmalarını ilçemizden akan suyun normal seviyeye inene kadar da sürdüreceklerdir. Ev ve iş yerlerinde yapılan bu çalışmalara istinaden ilçemizin çeşitli bölgelerinde ki menfez, kanal, kanalizasyonlarda oluşabilecek tıkanıklıklara karşı da ekiplerimiz çalışmalarını sürdürecektir. İlçe halkımız ve esnaflarımıza yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızda duyarlılıkla bizlere yardımcı olduklarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.KAYNAK: http://www.havsa.bel.tr/haberoku.asp?id=813

 

Bu Makale 3876 Defa Okunmustur.
 

Yorumlar 

 
-1 #1 2013-02-05 12:37
HEMŞEHRİLERİME BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Istatistikleri

Aktif Uyeler:170
Son Uyemiz:abbas
Son Ziyaretci:admin
Bolum:6
Kategori:7
Icerik Okunma:1656636
İçerik:837

Kimler Sitede

Suan Sitede:
  • 20 ziyaretci